Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Blog wpisy
Jaki odpływ liniowy pod prysznic wybrać? Poznaj zalety odpływów ze stali nierdzewnej!

Planując remont łazienki lub budowę nowego prysznica, jednym z kluczowych elementów, na który warto zwrócić uwagę, jest wybór odpowiedniego odpływu liniowego. Dzięki rozwojowi technologii i designu, odpływy liniowe stały się nie tylko funkcjonalnym, ale i estetycznym elementem łazienki. W tym wpisie skupimy się na odpływach liniowych wykonanych ze stali nierdzewnej i wyjaśnimy, dlaczego są one doskonałym wyborem dla Twojej łazienki.

Urządzamy pralnie z Sanit - zlew gospodarczy

Jednym z wielu wymarzonych pomieszczeń w domach jest pralnia. To miejsce, gdzie za zamkniętymi drzwiami znajduje się pralka, suszarka, kosze na brudne ubrania, środki czystości. Wydawać by się mogło, że na taki luksus pozwolić mogą sobie jedynie właściciele naprawdę dużych domów, dla których poświęcenie całego pomieszczenia nie jest dużym ubytkiem przestrzeni. Jednak nie musi tak być. Pralnie można zmieścić nawet w niewielkim mieszkaniu. Podpowiemy jak to zrobić.  

Stelaż podtynkowy do WC — jak zabudować, by uzyskać więcej przestrzeni do przechowywania?

Jedną z największych bolączek polskich łazienek, zwłaszcza tych w blokach z wielkiej płyty jest minimalna ilość miejsca. Często bywa tak, że aby urządzić naprawdę funkcjonalną łazienkę, na takiej niewielkiej przestrzeni konieczne jest przerabianie całej instalacji wodnej i elektrycznej. Warto w taką przebudowę zainwestować po to, by w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają m.in. stelaże podtynkowe. Jak zatem zabudować stelaże, by cieszyć się nie tylko ładną i wygodną toaletą, ale także większą ilością miejsca do przechowywania?

Blog chmura tagów
Jakie błędy popełniamy podczas montażu stelaży podtynkowych? Część pierwsza

Podwieszane miski ustępowe cieszą się dużą popularnością. Posiadają wiele zalet, są eleganckie, higieniczne, bardzo dobrze wyglądają i są dużo bardziej praktyczne niż stojące miski. Ich montaż wymaga precyzji i odpowiedniego przygotowania podłoża oraz ścian. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku jakiejkolwiek awarii konieczne będzie zerwanie płytek i kłucie w ścianach. Jeśli chcecie, aby wasza łazienka służyła wam przez wiele lat, bez awarii i konieczności przeprowadzania remontów, zapraszamy do czytania naszego artykułu.

Źle wymierzona powierzchnia

Należy zarezerwować odpowiednią ilość miejsca na montaż stelażu. Zazwyczaj jest to około 40-50 cm szerokości, 15-20 cm długości oraz 120 cm wysokości. Pamiętać także należy o misce, która również potrzebuje określonej ilości miejsca. Potraktowanie tego faktu pobieżnie, może sprawić, że wykonana toaleta będzie niefunkcjonalna. Zbyt mało miejsca skutkować będzie tym, że trudno będzie się z niej korzystać, a zbyt duża ilość sprawi, że przestrzeń będzie się marnować. Podobnie jest z wysokością. Najważniejszy jest komfort użytkowania i to właśnie pod komfort użytkownika powinien być on tworzony.

Źle dobrany stelaż do ściany i źle wybrany materiał

Bardzo ważną kwestią jest dopasowanie typu stelaża do zabudowy, czyli typu ściany, z jaką mamy do czynienia w łazience. Istnieją dwa typy stelaży: do ciężkiej i lekkiej zabudowy. Wybierając stelaż, musimy więc brać pod uwagę, z jakiego tworzywa jest ściana, czy jest to nośna ściana, czy może działowa. Złe dostosowanie do rodzaju ściany może sprawić, że ściana się po prostu zawali. Dlatego jest to kwestia, na którą należy zwrócić szczególną uwagę. Podobnie w przypadku wykończenia, czyli elementu będącego zabudową ściany. Płyta karton-gipsowa jest jedną z najpopularniejszych, jeżeli chodzi o zabudowę stelaża. Jest ona tania, jednak wymagany jest spory nakład pracy w cięciu i dopasowywaniu płyty, głównie dlatego, że jest zwyczajnie ciężka. Trzeba uważać także na to, że dość mocno pyli. Istnieją także gotowe płyty XPS. Ich cena jest wyższa, natomiast dużo łatwiej się z nimi pracuje. Nie pyli, jest lekka, świetnie więc się sprawdzi w sytuacji, kiedy remont łazienki odbywać będzie się w zamieszkanym domu. Płyty gipsowe ponadto należy gruntować, XPS takiego wykończenia nie potrzebują.

 

W kolejnym wpisie dowiecie się, jakie są częste błędy w przypadku wykończenia stelaży podtynkowych. Zapraszamy 

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl