Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Blog wpisy
Jaki odpływ liniowy pod prysznic wybrać? Poznaj zalety odpływów ze stali nierdzewnej!

Planując remont łazienki lub budowę nowego prysznica, jednym z kluczowych elementów, na który warto zwrócić uwagę, jest wybór odpowiedniego odpływu liniowego. Dzięki rozwojowi technologii i designu, odpływy liniowe stały się nie tylko funkcjonalnym, ale i estetycznym elementem łazienki. W tym wpisie skupimy się na odpływach liniowych wykonanych ze stali nierdzewnej i wyjaśnimy, dlaczego są one doskonałym wyborem dla Twojej łazienki.

Urządzamy pralnie z Sanit - zlew gospodarczy

Jednym z wielu wymarzonych pomieszczeń w domach jest pralnia. To miejsce, gdzie za zamkniętymi drzwiami znajduje się pralka, suszarka, kosze na brudne ubrania, środki czystości. Wydawać by się mogło, że na taki luksus pozwolić mogą sobie jedynie właściciele naprawdę dużych domów, dla których poświęcenie całego pomieszczenia nie jest dużym ubytkiem przestrzeni. Jednak nie musi tak być. Pralnie można zmieścić nawet w niewielkim mieszkaniu. Podpowiemy jak to zrobić.  

Stelaż podtynkowy do WC — jak zabudować, by uzyskać więcej przestrzeni do przechowywania?

Jedną z największych bolączek polskich łazienek, zwłaszcza tych w blokach z wielkiej płyty jest minimalna ilość miejsca. Często bywa tak, że aby urządzić naprawdę funkcjonalną łazienkę, na takiej niewielkiej przestrzeni konieczne jest przerabianie całej instalacji wodnej i elektrycznej. Warto w taką przebudowę zainwestować po to, by w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają m.in. stelaże podtynkowe. Jak zatem zabudować stelaże, by cieszyć się nie tylko ładną i wygodną toaletą, ale także większą ilością miejsca do przechowywania?

Blog chmura tagów
Jakie błędy popełniamy podczas montażu stelaży podtynkowych Sanit? Część druga

We wcześniejszym wpisie pisaliśmy o błędach, jakie popełniane bywają przy początkowych etapach prac, czyli odmierzaniu wysokości oraz dobierania typu stelaża do typu zabudowy. W dzisiejszym wpisie dowiedzie się, jakich błędów unikach przy końcowych pracach nad zabudową stelaża.

Pękająca okładzina ceramiczna

Pęknięcia pojawiają się w momencie, kiedy stelaż podtynkowy do WC nie jest odpowiednio stabilnie przykręcony do posadzki. Konieczne jest także dostosowanie do ciężaru miski. To właśnie błędne dostosowanie tego kryterium może sprawić, że płytki wokół niej ulegną popękaniu. Powodem pękania i uszkodzeń są także niskiej jakości materiały. Dlatego ważne jest utrzymanie odpowiedniej sztywności. Obudowa powinna mieć minimum 20mm grubości. Nie jednokrotnie jest konieczne zamontowanie podwójnej warstwy z płyty gipsowo-kartonowej, ponieważ ich standardowa grubość wynosi 12,5 mm. Można również użyć płyty budowlanej o grubości 20mm. Duża zaletą obudowy tworzonej z płyt jest możliwość utworzenia dowolnego kształtu zabudowy. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni łazienki oraz ukrycie wszystkich elementów armatury.

Źle dobrane dodatki

Należy pamiętać, że stelaża nie kupujemy wraz z miską i przyciskiem spłukującym. Są to elementy, które musicie dokupić osobno. Stelaż to po prostu element, który będzie niewidoczny, to natomiast co ukazywać się będzie naszym oczom to właśnie dodatki. Wielu, kierujących się oszczędnością postanawia zainwestować w droższy stelaż jednak oszczędzić na dodatkach. Koniec końców kończy się to tym, że miska jest i przycisk są z innej firmy i innej kategorii. Jak łatwo się domyślić nic do siebie nie pasuje. Jeśli chcemy potraktować naszą łazienkę jako pomieszczenie na lata, nie warto oszczędzać na czymś, co jest intensywnie użytkowane i bez czego trudno wyobrazić sobie życie. Dlatego warto kupować gotowe zestawy, które mają w sobie wszystko, od najmniejszej śrubki poprzez przycisk aż do miski.

 

Błędy te, mogą także odnosić się do stelaża do bidetu czy do umywalki. Wszystkie te element charakteryzują się tym, że jeśli wystąpi jakaś awaria, koniecznie będzie zrywanie płytę lub nawet kłucie ściany. 

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl