Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Blog wpisy
Jaki odpływ liniowy pod prysznic wybrać? Poznaj zalety odpływów ze stali nierdzewnej!

Planując remont łazienki lub budowę nowego prysznica, jednym z kluczowych elementów, na który warto zwrócić uwagę, jest wybór odpowiedniego odpływu liniowego. Dzięki rozwojowi technologii i designu, odpływy liniowe stały się nie tylko funkcjonalnym, ale i estetycznym elementem łazienki. W tym wpisie skupimy się na odpływach liniowych wykonanych ze stali nierdzewnej i wyjaśnimy, dlaczego są one doskonałym wyborem dla Twojej łazienki.

Urządzamy pralnie z Sanit - zlew gospodarczy

Jednym z wielu wymarzonych pomieszczeń w domach jest pralnia. To miejsce, gdzie za zamkniętymi drzwiami znajduje się pralka, suszarka, kosze na brudne ubrania, środki czystości. Wydawać by się mogło, że na taki luksus pozwolić mogą sobie jedynie właściciele naprawdę dużych domów, dla których poświęcenie całego pomieszczenia nie jest dużym ubytkiem przestrzeni. Jednak nie musi tak być. Pralnie można zmieścić nawet w niewielkim mieszkaniu. Podpowiemy jak to zrobić.  

Stelaż podtynkowy do WC — jak zabudować, by uzyskać więcej przestrzeni do przechowywania?

Jedną z największych bolączek polskich łazienek, zwłaszcza tych w blokach z wielkiej płyty jest minimalna ilość miejsca. Często bywa tak, że aby urządzić naprawdę funkcjonalną łazienkę, na takiej niewielkiej przestrzeni konieczne jest przerabianie całej instalacji wodnej i elektrycznej. Warto w taką przebudowę zainwestować po to, by w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają m.in. stelaże podtynkowe. Jak zatem zabudować stelaże, by cieszyć się nie tylko ładną i wygodną toaletą, ale także większą ilością miejsca do przechowywania?

Blog chmura tagów
O czym wiedzieć przed montażem stelaży podtynkowych?

Stelaże podtynkowe to funkcjonalne, nowoczesne i wygodne rozwiązanie dla twojej łazienki. Jednak ich montowanie wymaga specjalnego i precyzyjnego przygotowania ściany i podłoża, żeby stelaż, jak i cała łazienka służyły przez długie lata. Zanim więc podejmiemy się montaży stelażu, o czym należy wiedzieć?

Zabudowa ciężka

Przed jakimikolwiek remontami, obowiązkową rzeczą jest sprawdzenie środowiska, w jakim będziemy pracować. Jeśli ściana jest murowana, potrzebny jest stelaż do zabudowy ciężkiej. Wymaga on obmurowania, a jego montaż jest pracochłonny. Dostępne są natomiast stelaże zawierające wypełnienie styropianowe. Stelaże do ciężkiej zabudowy mogą być nawet o połowę niższe od tych do lekkiej zabudowy.

 

Zabudowa lekka

Stelaże do zabudowy lekkiej są w zasadzie uniwersalne, może je bowiem stosować także w ciężkiej zabudowie. Nie zawsze jednak jest to możliwe, więc zanim podejmiemy decyzję o zakupie lekkiej zabudowy, należy skontaktować się ze specjalistą, który zdecyduje jaki stelaż wybrać. Te do lekkiej można montować na ścianach płytowo-gipsowych i ściankach działkowych o konstrukcji szkieletowej. Ich montaż jest dużo łatwiejszy, ponieważ one same są dużo lżejsze. Możemy wybierać w tej grupie spośród różnych rodzajów stelaży: do niskiej zabudowy, do wysokiej zabudowy, samonośne o wzmocnionej ramie i profilów o większym przekroju.

 

Montaż ciężkiej zabudowy

Zanim będziemy mogli obmurować stelaż podtynkowy do ciężkiej zabudowy, należy ramę wraz ze zbiornikiem spłukującym przykręcić do ściany łazienki, spłuczkę natomiast podłączyć do instalacji wodociągowej. Do zamontowanej ramy przykręca się śruby mocujące miskę ustępową. Śruby przykryte zostają nakrętkami. Gdy odpływ ze spłuczki jest pionowy, stelaż obmurowuje się po obu stronach, po bokach oraz od dołu. Jednak od dołu zastosować można podpórki w postaci nóg montażowych, które odciążają konstrukcję. Wtedy obmurowuje się go jedynie po bokach. Konstrukcja stworzona w ten sposób będzie w stanie utrzymać miskę ustępową. Całość później spokojnie można otynkować, przykryć płytą gipsowo-kartonową i pokryć płytkami. Nie ma żadnych ograniczeń co do tego, jak wykończyć gotowy stelaż. Muszlę przykręcamy dopiero na sam koniec. Mocowana jest na wielkich i wytrzymałych śrubach umieszczanych w ścianach na etapie murowania. Po powieszeniu miski i zamontowaniu ozdobnego przycisku spłukującego toaleta jest gotowa.

 

Montaż lekkiej zabudowy

 Ściana, na której montujemy stelaż, powinna mieć masę na poziomie minimum 220 kg/m2, aby zapewnić odpowiednią akustykę. Właściwości konstrukcyjne ściany nie są bardzo istotne, ponieważ ostatecznie, po obudowaniu płytkami, cały ciężar przenosi się na podłoże. Dlatego nośność podłogi musi wynosić najmniej 5 N/m2. Podobnie jak wyżej tutaj również przytwierdza się stelaż śrubami do ściany, z tym że z kołkami rozporowymi. Mają one tę zaletę, że można je także dystansować od ściany. Nogi stelaża, regulowane na odpowiednią wysokość, przykręcane są do podłoża. Taka konstrukcja jest już gotowa do obudowania płytą gipsowo-kartonową i opłytkowania. Koniecznie należy użyć tutaj płyty wodoodpornej w zielonym kolorze o grubości 18 mm. Miskę ustępową montuje się identycznie jak w przypadku ciężkiej zabudowy.

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl