Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Blog chmura tagów
Wolnostojąca wanna kontra wanna w zabudowie.

Właściciele dużych łazienek i miłośnicy wanien stają przed dylematem czy wyposażyć ją w wannę wolnostojącą, czy może taką do zabudowy. Jakie są różnice w tych dwóch sprzętach i jakie dają możliwości?

Wanny wolnostojące są przede wszystkim piękne. Ilość wzorów, stylów, brył wanien jest w zasadzie nieograniczona. Producenci i projektanci tworzą niezwykle piękne wanny, które stanowią ozdobę samą w sobie. Do wyboru są nowoczesne, jednolite kształtem i kolorem wanny, stworzone do minimalistycznych wnętrz. Bądź takie ze zdobionymi nóżkami w stylu vintage do przytulnych wnętrz. Wanny granitowe, metalowe, żeliwne, kamienne, tworzone są niemal z każdych nadających się do tego materiałów. Wanny tego typu dają nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni i stylistyki pomieszczenia. Stawiają wannę w centrum zainteresowania wszystkich, którzy do niego wchodzą. Do takich wanien zastosować można zarówno wolnostojące baterie, jak i wiszące.

Wanny do zabudowy to tylko element całości. Nie zajmują centralnego miejsca i nie wyróżniają się z całości. Stworzone po to, by spełniać swoją funkcję. Są dużo bardziej praktyczne, zajmują mniej miejsca, samą zabudowę można wykorzystać jako półki czy schowki. Wanna w zabudowie stanowi więc spójny z całością element. Wybór kranów do tego typu wanien jest dużo większy, łatwo można ukryć odpływ za ścianą płytek a sam kran wkręcić w wannę. Posiadają one także specjalne izolacje utrzymujące temperaturę wody.

Wybierając wannę, należy więc wziąć pod uwagę przede wszystkim nasze osobiste preferencje. Może okazać się, że nasze zamiłowanie do minimalistycznych, nowoczesnych przestrzeni szybko przeminie. Lub wręcz przeciwnie. Nagromadzenie kolorów i faktur za pewien czas może przytłoczyć. W kwestii ekonomicznej żadne z rozwiązań nie jest tańsze czy droższe. Wanny wolnostojące są z reguły drogie same w sobie, natomiast nie wymagają dodatkowych nakładów pracy w postaci przygotowania podłoża czy glazury. Wanny do zabudowy wymagają zarówno specjalnego przygotowania podłoża, jak i obudowy, której wykonanie może nie raz przewyższyć koszt samego urządzenia. Również podczas ewentualnej awarii, w przypadku wanien wolnostojących dostęp do części awaryjnej jest niczym nie osłonięty, można go więc naprawić szybko i bez żadnego problemu. Solidna obudowa wanny może być niemałą przeszkodą i możliwe, że będzie konieczne skucie jej. Generuje to kolejne koszty i związane z tym niedogodności.

Oba rozwiązania mają dobre i złe strony. Przede wszystkim wziąć należy pod uwagę, jaki styl gości w całym domu i jaka łazienka będzie dopełnieniem reszty pomieszczeń lub ich głównym wyznacznikiem. Wanna może być dodatkiem lub „robić” całe pomieszczenie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl