Kontakt

Telefon: 512-099-499

Email: sklep@pol-ar.pl

Dane do wysyłki(reklamacje, zwroty):

ul. Graniczna 78

44-178 Przyszowice

Producenci
Zestaw podtynkowy czy pojedyncze elementy?

Stelaże podtynkowe i podwieszana armatura stają się bardzo popularnym rozwiązaniem, mało kto, budując łazienki lub remontując stare, decyduje się na standardową stojąca muszlę. Istnieje wiele powodów, które składają się na taką popularność stelaży. Przede wszystkim są dużo bardziej bezawaryjne. Te standardowe, nawet jeśli są wykonane z ceramiki, z reguły bardzo łatwo ulegają zniszczeniu, zwłaszcza jeśli mają do czynienia z twardą wodą. Podtynkowe stelaże wyposażane są w systemy, które pozwalają im działać bez uszkodzeń przez wiele lat. Dlatego nawet nieprzekonani do nowoczesnych rozwiązań doceniają staranność wykonanych stelaży. Jednak pojawia się pytanie — czy lepiej zaopatrzyć się w zestaw podtynkowy, czy może samemu taki zestaw skompletować?

Zestawy podtynkowe — wady i zalety

Największą zaleta zestawów podtynkowych jest z pewnością to, że kupując go macie absolutnie wszystkie niezbędne elementy w „jednym pudełku”. Znajduje się tam wszystko od stelaża, poprzez muszle, aż do przycisku. Zatem wybieracie jedynie typ zabudowy, a następnie muszle, która spełnia wasze oczekiwania, a w zestawie dostajecie wszystkie inne elementy. Śrubki, podkładki, elementy mocujące. Nie musicie więc zupełnie o niczym więcej myśleć, nic więcej dokupować. Wystarczy jedynie ten jeden zestaw. Minusem natomiast jest to, że nie można dopasować sobie własnego przycisku czy muszli. Często ten niewielki element, jakim jest przycisk spłukujący, potrafi zmienić wygląd łazienki i ma on dużo większe znaczenie niż może się wydawać. Ciekawe i designerskie przyciski bowiem świetnie wyglądają i łączą funkcjonalność z wyglądem, które to odmienić potrafią każdą łazienkę.

Stelaże podtynkowe

Analogicznie, tutaj każdy konkretny element możecie dopasować osobno. Należy pamiętać o wszystkich częściach, śrubach, podkładkach i tym podobnym. Natomiast znaczną zaletą jest z pewnością możliwość dopasowania poszczególnych elementów do naszej wizji łazienki oraz całości designu, jaki zamierzamy zastosować w całym pomieszczeniu. Stelaż podtynkowy kupiony w poszczególnych częściach właśnie w takiej opcji pozwalają nam na dopasowanie poszczególnych elementów do całości i do tego, jak dane pomieszczenie ma wyglądać.

 

Reasumując, dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest kupno całego zestawu. Wybieramy jedynie rodzaj zabudowy i nie musimy myśleć o niczym więcej. Natomiast dla osób, które lubią kompletować i urządzać wszystko od początku do końca, to właśnie kupno pojedynczych części niesie większą wartość.  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl