Jak dobrać części?

Spłuczka przestała działać? To żaden problem!

Z nami nie musisz demolować łazienki!

 

Firma Pol.ar specjalizuje się w częściach zamiennych do spłuczek podtynkowych Sanit. Posiadamy również uniwersalne części pasujące do spłuczek innych producentów.

Oferujemy również serwis na terenie Śląska (więcej informacji pod numerem 512-099-499)

 

Przedstawiamy krótki poradnik w jaki sposób zidentyfikować problem:

 

Modele spłuczkek możemy podzielić na 3 typy (spłuczka z dużym otworem rewizyjnym, spłuczka VIP oraz spłuczka z małym otworem rewizyjnym).

Spłuczka z dużym otworem rewizyjnym(Stary typ) to najstarszy model produkowany przez Sanit. Stary typ spłuczki występuje w dwóch wersjach: spłukiwanie START-STOP i spłukiwanie dwudzielne. Duży otwór rewizyjny oznacza, że otwór spłuczki posiada wymiary Szerokość/Wysokość: 295/145 mm. Jeżeli ściągniemy przycisk spłukujący zauważymy mechaniczne spłukiwanie wody. Najpierw widzimy przeźroczystą klapkę rewizyjną do której przykręcone są popychacze dużego przycisku. Po tych informacjach wiemy, że nasza spłuczka to stary typ. Oznaczenie spłuczki to CC-120-L-FO-2V-L, jednak nie w każdej spłuczce takie oznaczenie będzie.

 

Spłuczka VIP to nowszy model spłuczki Sanit. Tutaj sprawa jest prosta. Przycisk spłukujący do VIPa występuje w jednej konfiguracji(dwa prostokąty). Dodatkowo mechanizm spłukujący do VIPa jest na jedną linkę z wpinaną kostką do przycisku. W środku spłuczki występuje oznaczenie CC-150-S-FO-2V-1C. Posiadając takie oznaczenie wiemy, że nasz model spłuczki to VIP.

 

Spłuczka 983N, 995N i INEO to nowsze modele na mały otwór rewizyjny Szerokość/Wysokość: 190/145 mm. Oznaczenie możemy znaleźć w środku spłuczki:

CC-121-S-FO-2V-2C 
CC-121-S-UO-2V-2C 
CC-150-S-UO-2V-2C 
CC-150-S-FO-2V-2C 
CC-120-S-FO-2V-2C 
CC-200-S-FO-2V-2C 
CC-80-S-FO-2V-2C

Końcówka kodu 2V-2C oznacza, że mamy spłuczkę na dwie ilości spłukiwanej wody oraz dwie linki(spirale). 

 

DALSZA CZĘŚĆ PORADNIKA WKRÓTCE...

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl